Home » Δωρεάν ενημερωτικό σεμινάριο για τη προσφορά των οργάνων προς μεταμόσχευση πραγματοποίησε το ΙΕΚ ΑΛΦΑ Θεσσαλονίκης
Δωρεάν ενημερωτικό σεμινάριο για τη προσφορά των οργάνων προς μεταμόσχευση πραγματοποίησε το ΙΕΚ ΑΛΦΑ Θεσσαλονίκης
![Ενημερωτικό σεμινάριο μεταμόσχευσης οργάνων ΙΕΚ ΑΛΦΑ Θεσσαλονίκης](https://iekalfa.gr/wp-content/uploads/2018/11/Dwrea-Organwn.jpg)
Δωρεάν σεμινάριο με τίτλο «Ενημέρωση για τη Δωρεά Οργάνων» πραγματοποίησε την Δευτέρα 12 Νοεμβρίου , ο Τομέας Υγείας του ΙΕΚ ΑΛΦΑ Θεσσαλονίκης στο πλαίσιο της γνωριμίας και ευαισθητοποίησης πάνω στο συγκεκριμένο ζήτημα.
Εισηγήτρια του σεμιναρίου ήταν η κα. Ζαχαρούδη Δήμητρα, υπεύθυνη του γραφείου συντονισμού Μεταμοσχεύσεων Βορείου Ελλάδος του Πανεπιστημιακού Γενικού Νοσοκομείου ΑΧΕΠΑ. Η κυρία Ζαχαρούδη εξήγησε με απλά λόγια στους μελλοντικούς επαγγελματίες υγείας τόσο τη διαδικασία όσο και τη σημασία της μεταμόσχευσης. Η παρουσίαση πλαισιώθηκε και με μία ταινία μικρού μήκους, με στόχο και σκοπό μέσα από τη δραματοποίηση, τη μετάδοση του μηνύματος της μεταμόσχευσης .
Και αυτό το σεμινάριο στέφθηκε με επιτυχία, καθώς δεν έλειπε σχεδόν κανένας σπουδαστής του Τομέα Υγείας, δημιουργώντας το αδιαχώρητο στην αίθουσα που πραγματοποιήθηκε.