Home » Ημέρα Καριέρας Τουριστικών Γραφείων 2018 από το ΙΕΚ ΑΛΦΑ Θεσσαλονίκης
Ημέρα Καριέρας Τουριστικών Γραφείων 2018 από το ΙΕΚ ΑΛΦΑ Θεσσαλονίκης
![Ημέρα Καριέρας Τουριστικών Γραφείων 2018 από το ΙΕΚ ΑΛΦΑ Θεσσαλονίκης](https://iekalfa.gr/wp-content/uploads/2018/02/touristika_grafeia_site-1.jpg)
Το Job Center του ΙΕΚ ΑΛΦΑ Θεσσαλονίκης διοργανώνει Ημέρα Καριέρας Τουριστικών Γραφείων, την Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου 2018, η ώρα 11.00 π.μ, στις εγκαταστάσεις του Βαλαωρίτου 9.
Στην εκδήλωση θα παρευρεθούν κορυφαία Τουριστικά Γραφεία με σκοπό την αναζήτηση εργατικού δυναμικού, είτε για πρακτική άσκηση είτε για μόνιμη απασχόληση. Η δυνατότητα αυτή που παρέχεται στους σπουδαστές και αποφοίτους του ΙΕΚ ΑΛΦΑ Θεσσαλονίκης, ανοίγει πολλές επαγγελματικές ευκαιρίες στην καριέρα τους. Οι ειδικότητες που θα συμμετάσχουν στην εκδήλωση είναι οι εξής:
Κύριο μέλημα του Job Center του ΙΕΚ ΑΛΦΑ Θεσσαλονίκης είναι η ώθηση των σπουδαστών και αποφοίτων του στην άμεση επαγγελματική αποκατάσταση μέσω γνωριμιών και δικτύωσης με εταιρείες- κολοσσούς σε Ελλάδα και εξωτερικό. Οι Ημέρες Καριέρας, ο καθιερωμένος Θεσμός του ΙΕΚ ΑΛΦΑ Θεσσαλονίκης, αποτελούν τη γέφυρα προς μία επιτυχημένη και ασφαλή καριέρα με ηθική, επαγγελματισμό και υψηλών προδιαγραφών κατάρτιση.
Για περισσότερες πληροφορίες:
ΙΕΚ ΑΛΦΑ Θεσσαλονίκης,
Βαλαωρίτου 9, 2310 552 406,